O lisede din dersi yok PKK propagandası var

PKK yanlısı Birgün gazetesi yazarlarından Enver Aysever’in konuşmacı olarak katıldığı olaylı konferansa ev sahipliği yapan Çorlu Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Okulları ile ilgili skandalların ardı arkası kesilmiyor. Öğrenci velilerinin korkunç şikâyetleri üzerine Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir rapor hazırlandığı, ilçe kaymakamlığına gönderilen raporda birbirinden skandal tespit ve iddialara yer verildiği ortaya çıktı.

O lisede din dersi yok PKK propagandası var

Çorlu Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Okulları skandallarla çalkalanmaya devam ediyor. Sol-faşist Birgün gazetesi yazarlarından Enver Aysever’e konferans düzenlettiren ve öğrencilerin zorla bu konferansa götürüldüğü ortaya çıkan Çorlu Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Okulları’nın ideolojik bataklığa döndüğünü belirlendi. Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Çorlu Kaymakamlığı’na gönderdiği raporda “Sosyal Bilgiler öğretmeni Şermin Bingöl hakkında sınıf içinde PKK’yı savunduğu”, “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin okutulmadığı, ancak okutulmuş gibi öğrencilere not verildiği” , “Üniversite tanıtım gezisinde alkol almalarına göz yumulduğu, lise mezuniyet balosunda alkol katkılı içeceğin öğrencilere dağıtıldığı” şeklinde korkunç tespit ve ifadeler yer alıyor.

SKANDALLAR ‘ÇİRKİN KONFERANS’LA SINIRLI DEĞİL

Akit’in 30 Eylül’de “Okulda çirkin konferans” başlıklı haberiyle gündeme taşıdığı Çorlu Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Okulları hakkında Öğrenci velilerinin Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi’ne (MEBİM) ulaşan 16.06.2016 tarihli, 74449970-663.05-E.6631165 sayılı başvuru formu üzerine Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün harekete geçtiği belirlendi. Bakanlığa ulaşan şikayetlerin Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaşması üzerine Müdürlüğün, Çorlu Kaymakamlığı’na gönderdiği görevlendirme yazısında yer alan en dikkat çekici iddia, Nazmi Arıkan Okulları’nda Din dersine yer verilmemesi oldu. Müfredatta zorunlu olmasına rağmen lise öğrencilerinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden mahrum bırakıldığı öne sürülen okulda, dönem sonunda sanki ders veriliyormuş gibi öğrencilere yüksek notlar verildiği bildirildi. Ayrıca okulun her şubesinin resmi ve gayri resmi olmak üzere iki adet Ders Defteri olduğu iddia edildi. Derslere girmek üzere görevlendirilen öğretmenler ile fiilen derse giren öğretmenlerin de farklı olduğu belirlendi.

OKULDA ALKOLLÜ BALO

Öğrenci ve öğrenci velilerinin şikayetlerinin derlendiği 13 maddelik raporda, Çorlu Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Okulları’daki lise talebelerinin götürüldüğü üniversite tanıtım gezisinde yaşları 15 ila 18 arasında değişen çocukların alkol tüketmesine göz yumulduğu yer aldı. Okulda dönem sonunda ‘Lise Mezuniyet Balosu’ adıyla düzenlenen etkinlikte ise alkol katkılı içeceğin okul idaresi tarafından öğrencilere dağıtıldığı da iddialar arasında.

DERSTE PKK PROPAGANDASI

İdeolojik bataklığa dönen Nazmi Arıkan Okulları ile ilgili skandallar bunlarla sınırlı değil. Okulda Sosyal Bilgiler dersine giren Şermin Bingöl isimli öğretmenin derste terör propagandası yaptığı kaydedildi. Sınıtaki Türkiye haritası önünde her fırsatta terör örgütü PKK’yı övdüğü belirtilen Şermin Bingöl’ün okulun öğretmen kadrosunda yer almadığı belirlendi.

İŞTE O RAPOR

Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilçe Kaymakamlığı’na gönderdiği raporda okuldaki skandallarla alakalı özetle şu ifadelere yer verildi:

4- Sosyal Bilgiler öğretmeni Şermin Bingöl hakkında sınıf içinde PKK’yı savunduğu, 6- Derslere girmek üzere görevlendirilen resmi öğretmenlerle fiilen derse giren öğretmenlerin farklı olduğu, 9- Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin okutulmadığı, ancak okutulmuş gibi öğrencilere not verildiği, 13- Üniversite tanıtım gezisinde alkol almalarına göz yumulduğu, lise mezuniyet balosunda alkol katkılı içeceğin çğrencilere dağıtıldığı” iddialarına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulan ilgili MEBİM başvuru formu ilişikte sunulmuştur. 16.06.2016"


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.